فهرست اخبار فهرست اخبار

بررسی مشکلات مسکن مهر در :

نشست‌ تخصصی با فعالان بخش مسکن و ساختمان

بانک مسکن استان چهارمحال و بختیاری نشستی با فعالان بخش مسکن و ساختمان با هدف تعامل، همکاری و تحکیم روابط و در راستای برطرف نمودن مشکلات مسکن مهر با مدیران و کارشناسان اداره کل راه شهرسازی استان، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و اداره کل تعاون استان برگزار نمود.

    در ابتدای جلسه محسن ربانی یکتا، مدیر شعب استان ضمن عرض خیرمقدم به میهمانان حاضر در جلسه، از همکاری و تلاشهای این مدیران در ساماندهی وضعیت مسکن مهر در استان تشکر نمود. ربانی یکتا خاطر نشان نمود: با توجه به سیاستهای دولت و تاکید وزیر محترم راه و شهرسازی بر تعیین تکلیف هرچه سریعتر مسکن مهر،  خوشبختانه استان چهارمحال و بختیاری در این حوزه جزی استانهای پیشرو و موفق بوده، وی ضمن اشاره به همکاری و تعامل خوب و سازنده دستگاهها و ارگانهای ذیربط در استان، گفت : علی رغم تلاشهای انجام شده، نیاز به همدلی، وحدت رویه و مشارکت بیشتر برای تعیین تکلیف نهایی مسکن مهر در استان الزامی است.

در ادامه مدیر شعب استان با اشاره به اینکه مشکلات مربوط به مسکن مهر در فروش اقساطی  واحد های باقی مانده بلاتکلیف، مربوط به قوانین و مقررات بانک نبوده، اظهار نمود: مشکلات خارجی از جمله عدم معرفی اعضای، مشکلات حقوقی و ... از موانع اصلی در پروژه های مسکن مهر تعیین تکلیف نشده می باشند.

 وی در ادامه با اشاره به اینکه، حدود 44 پروژه از کل پروژه های مسکن مهر استان دارای مشکل می باشند که 22 پروژه آن هر کدام کمتر از 3 واحد تعیین تکلیف نشده دارند، خاطر نشان نمود: دستگاههای دولتی بخش مسکن و ساختمان با بهره گیری مؤثر از ظرفیتهای حوزه تحت مسیولیت خود، در راستای پیگیری و تعیین تکلیف نهایی مسکن مهر در استان اهتمام لازم را به عمل آورند.

در ادامه مدیران و کارشناسان حاضر در جلسه از اداره کل راه و شهرسازی ، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و اداره کل تعاون با تشریح وضعیت آماری مسکن مهر در شهرهای با جمعیت بالای 25000 و شهرهای زیر 25000 نفر از اقدامات انجام شده و رویکردهای جدید دستگاه های خود برای پیشبرد اهداف مسکن مهر و تعیین تکلیف نهایی آن در استان سخن گفتند.

آخرین بروزرسانی 1398/4/12