فهرست اخبار فهرست اخبار

برگزاری مراسم زیارت عاشورا در مجتمع ادارات شهرکرد

به مناسبت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع) و یاران باوفای ایشان، مراسم معنوی و پرفیض زیارت عاشورا در محل مجتمع ادارات شهرکرد برگزار گردید، این مراسم باهمت و تلاش فرمانداری شهرکرد و با مشارکت مدیریت شعب بانک مسکن استان چهارمحال و بختیاری و برخی سازمانها و ادارات واقع در مجتمع ادارات شهرکرد برگزار گردید.

   گفتنی است در اجرای این مراسم باشکوه و معنوی دستگاهها ، ادارات و سازمانهایی همچون  فرمانداری شهرکرد، اداره کل امور اقتصادی و دارایی ، تامین اجتماعی ، دادگستری ، آب و فاضلاب روستایی ، اداره کل استاندارد و سایر دستگاههای دولتی واقع در مجتمع ادارات شهرکرد، مشارکت داشته و در اجر معنوی این مراسم سهیم شدند.

در این مراسم مداحان و ذاکرین اهل بیت علیهم السلام با قرائت دعای پرفیض زیارت عاشورا، مراسم سوگواری امام حسین (ع) را آغاز نمودند. در ادامه عزاداران حاضر در جلسه با مرثیه سرایی و نوحه خوانی در سوگ شهیدان کربلا عزاداری نمودند.

گفتنی است: به این مراسم با اجرای مداحی و سینه زنی، شور و روح معنوی بیشتری بخشیده شد و همچنین به علت تقارن این مراسم با روز تاسوعا و روز قمر بنی هاشم(ع)، مداحان با مداحی در وصف حضرت ابوالفضل(ع) دلها را با نام و یاد ایشان که سمبل رشادت، یقین و وفاداری می باشد، نورانی نمودند.  

در پایان نیز کارکنان مجموعه مجتمع ادارات شهرکرد در فضایی معنوی و دوستانه بر سر سفره ابا عبداله حسین (ع) به صرف صبحانه پرداختند.

آخرین بروزرسانی 1398/6/20