تازه های اخبار تازه های اخبار

همزمان با فرارسیدن هفته بانکداری اسلامی:

میزبانی بانک مسکن در نشست هفتگی معارف اسلامی ویژه مدیران استان چهارمحال و بختیاری

مدیریت شعب بانک مسکن استان چهارمحال و بختیاری همزمان با فرارسیدن هفته بانکداری اسلامی، میزبان نشست هفتگی معارف اسلامی ویژه مدیران دستگاههای اجرایی استان شد، این مراسم معنوی در محل دفتر نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرکرد با حضور مدیران استانی برگزار گردید.

   همزمان با فرارسیدن هفته گرامیداشت بانکداری اسلامی ، جلسه هفتگی معارف اسلامی ویژه مدیران با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد، حجت الاسلام والمسلمین نکونام و جمعی از مدیران به میزبانی بانک مسکن در مصلی بزرگ امام خمینی شهرکرد برگزار گردید.

در ابتدای جلسه محسن ربانی یکتا، مدیر شعب استان پس از تسلیت به مناسبت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) و یاران وفادارش ، فرارسیدن هفته بانکداری اسلامی و سالگرد تصویب قانون بانکداری بدون ربا را گرامیداشت.

در ادامه مدیر شعب استان ، با اشاره به رسالت بانک مسکن در تامین مسکن و سرپناه برای افراد مختلف جامعه ، از اهمیت و رعایت اصول بانکداری اسلامی و بانکداری بدون ربا در ارایه کلیه خدمات بانکی به عنوان یک اصل بنیادی در بانک مسکن یاد نمود.

ربانی یکتا در ادامه پس از بیان گزارشی از اقدامات بانک مسکن در استان ، اذعان نمود: بانک مسکن با بیش از 81 سال سابقه خدمت درخشان ، امروزه به عنوان یک بانک دولتی ، توسعه ای- تخصصی در راستای تامین نیاز مسکن مردم پیشرو بوده و در سالهای اخیر با اعطای بیش از 28000 تسهیلات مسکن مهر، گام بزرگی در خانه دار کردن مردم استان برداشته است ، وی در ادامه با اشاره به عاملیت بانک مسکن در طرح تامین مسکن محرومین از طریق طرح اقدام ملی دولت و همچنین بازآفرینی بافت فرسوده شهری ، از برنامه های بزرگ بانک مسکن در سطح ملی ، در مسیر خدمت رسانی به مردم و عمران و آبادانی کشور خبر داد.

در ادامه این نشست حجت الاسلام و المسلمین نکونام، امام جمعه شهرکرد پس از خیرمقدم به حاضرین جلسه، ایام سوگواری شهادت امام حسین (ع) و شهدای گرانقدر واقعه کربلا را تسلیت و تعزیت گفت.

 ایشان نیز ضمن گرامیداشت هفته بانکداری اسلامی، خطاب به مدیران استانی فرمودند: خدمت به مردم و امت اسلامی سعادتی بزرگ می خواهد که خداوند نصیب خدمتگذاران دلسوز و صدیق در دستگاههای اجرایی کشور اسلامیمان نموده ، امام جمعه شهرکرد در ادامه با اشاره به توصیه های قرآن کریم تاکید نمود، خدمت به خلق خدا باید فقط در جهت کسب رضایت خداوند متعال باشد تا اثری ماندگار داشته باشد.

حجت الاسلام و المسلمین نکونام در ادامه ضمن اشاره بر اهمیت و لزوم انفاق در جامعه اسلامی، به بیان جنبه های مختلف آن همچون: جسمی ، روحی ، مادی، معنوی ، علمی و... پرداخت و از انفاق به عنوان رمز رسیدن به موفقیت و داشتن جامعه ای توانمند ، متعادل و بدور از تبعیض یاد کرد.

 حجت الاسلام و المسلمین نکونام پس از اشاره به فرازهای ارزشمند دیگری از قرآن مجید، برای مردم عزیز کشورمان آرزوی سلامتی و سربلندی نمود و در پایان از همت بانک مسکن در تقبل میزبانی این مراسم معنوی تقدیر و تشکر نمود.

آخرین بروزرسانی 1399/6/12