فهرست اخبار فهرست اخبار

مدیر شعب بانک مسکن استان چهارمحال و بختیاری در جمع رؤسای شعب و دوایر مدیریت تاکید کرد:

اهمیت نقش بانک مسکن در تامین منابع مالی برای جهاد خانه سازی در کشور

در نشست بررسی ارزیابی عملکرد سه ماهه اول سال 1400 ، مدیر شعب استان چهارمحال و بختیاری در جمع رؤسای شعب و مدیریت بر اهمیت نقش بانک مسکن در تولید مسکن و پشتیبانی آن اشاره و بر لزوم تلاش کارکنان برای جذب منابع مالی و تامین مالی جهاد خانه سازی در کشور تاکید کرد.

جلسه هم اندیشی مدیر استان با رؤسای شعب و دوایر مدیریت با محوریت بحث و تبادل نظر در خصوص سیاستهای کلان بانک مسکن و بررسی چالشها و فرصت های پیش رو در سال جاری در راستای تحقق اهداف عالی بانک، در محل مدیریت شعب استان، با رعایت کلیه اصول و پروتکلهای بهداشتی برگزار شد.

در ابتدای جلسه محسن ربانی یکتا ، مدیر شعب استان ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین در جلسه، به تشریح موراد مطروحه در همایش هم اندیشی مدیران محترم شرق کشور و مدیر عامل محترم و اعضای محترم هیأت مدیره و هیأت عامل پرداخت.

مدیر استان همچنین به بیان سایستهای کلان و رویکردهای جدید بانک و نقش محوری آن در ایجاد رونق در صنعت ساخت و ساز و تامین مسکن اقشار مختلف جامعه پرداخت، وی با اشاره به سیاست های کلان بانک مسکن و برنامه های مشارکتی بانک مسکن، از طرح هایی همچون: احیای بافت فرسوده شهری – طرح اقدام ملی مسکن – تامین مسکن روستایی - تامین مسکن محرومین و حاشیه نشین ها و ... به عنوان برنامه های مهم بانک مسکن یاد.

مدیر استان اظهارنمود به ثمر رسیدن اهداف دولت در تامین مسکن برای اقشار مختلف جامعه نیاز به تامین منابع مالی دارد، وی افزود: بانک مسکن به عنوان تنها بانک تخصصی در حوزه مسکن می توانند با جذب منابع سرگردان مردم در بازارهای واسطه و ناپایدار و هدایت نقدینگی به بخش ساختمان و مسکن به رونق چرخه اقتصادی و تولید مسکن مردم کمک شایانی کند.

ربانی یکتا گفت : با تلاش بیشتر در بخش جذب منابع و همچنین وصول مطالبات بانکی می توان تا حد زیادی منابع لازم جهت اعطای تسهیلات در بخش مسکن را فراهم نمود.

در ادامه ایشان با اشاره بر اصل مطالبه گری جهت مانع زدایی از مشکلات و چالشهای سازمان،  از کارکنان شعب خواست تا نیازهای و خواسته های مهم خود را به کارکنان سطح ستاد انتقال دهند تا با پیگیری همکاران ستاد بتوان در راستای ارائه خدمات با کیفیت تر و تسهیل امور مشتریان و تکریم ارباب رجوع موثرتر بود، ربانی یکتا بر اهمیت نقش کارکنان سطح ستاد تاکید و بر چگونگی تاثیر آنها در فراهم آوردن آرامش کارکنان رده صف و تسهیل در امور بانکی اشاره کرد.

در ادامه جلسه فریبرز معصومی ، معاون مدیریت شعب استان نیز با اشاره به شاخصهای ارزیابی عملکرد شعب و اهداف تعیین شده در سال جاری، از عملکرد شعب در سال 1399 تقدیر و تشکر نمود، وی افزود اکثر شعب استان در سال گذشته در منطقه سبز ارزیابی عملکرد بوده اند که در این میان شعب اردل ، لردگان و فارسان موفق به کسب مقامهای اول تا سوم در بین شعب استان در ارزیابی عملکرد 6 ماهه دوم سال 1399 شده اند، که تلاش این عزیزان قابل تقدیر است.

معصومی همچنین با اشاره به وضعیت کارنامه ارزیابی عملکرد شعب در  سه ماهه اول سال 1400 از همکاران شعب خواست تا علاوه بر حوزه های جذب منابع و اعطای تسهیلات در سایر حوزه ها مانند: صدور ضمانت نامه بانکی ، وصول مطالبات ، جذب منابع صفر درصدی ، کاهش بهای تمام شده پول، افزایش درآمدهای کارمزد محور، ترویج خدمات بانکداری الکترونیک نیز کوشا باشند و همواره مسیر حرکت شعبه در شاخصهای مختلف را با اهداف تعیین شده رصد نمایند.

معاون مدیریت با اشار به اینکه سهم نسبتا زیادی از مطالبات شعب در رده سررسید گذشته می باشد ، گفت با پیگیری بیشتر می توان این نوع مطالبات بانکی را به سادگی وصول کرد و ضمن تحقق اهداف در این بخش، منابع جذب شده در این بخش را می توان مجدداً به چرخه بانک جهت اعطای تسهیلات مسکن تزریق نمود.

در پایان جلسه نیز از زحمات سه شعبه اردل ، لردگان و فارسان که موفق به کسب رتبه برتر استانی در ارزیابی عملکرد 6 ماهه دوم سال 1399 شده بودند تقدیر شد و به نمایندگی از کارکنان این شعب لوح تقدیر و هدایایی به رسم یادبود به رؤسای این شعب: حسین امیدزاده، داریوش بهمنی و احمدرضا حیدری اهدا شد.

آخرین بروزرسانی 1400/4/12