تازه های اخبار تازه های اخبار

نشست مشترک روسای شعب مدیریت گلستان

نشست مشترک روسای شعب استان گلستان با حضور احمد پاک نیت مدیر شعب استان و نوروزی پور معاون مالی و فناوری درساختمان آموزش این مدیریت برگزار شد
در آغاز این نشست مشترک پاک نیت مدیر شعب گلستان هدف از برگزاری این جلسه را انتقال مباحث مطرح شده در گردهمایی مدیران ارشد بانک عنوان کرد و این موضوع را جزی تاکیدات مدیر عامل دانست . وی همچنین از روسای شعب خواست ضمن ابلاغ سلام مدیرعامل بانک به کلیه همکاران ، مطالب این جلسه را به طور کامل به همکاران شعب انتقال دهند.
مدیر شعب استان در ادامه به ذکر بیانات مدیرعامل ، اعضای هییت مدیره و مدیر امور حراست بانک در گردهمایی مدیران ارشد پرداخت و گفت : بنیان گذاری یک نهاد جدید پولی در کشور با نام موسسات پس انداز و تسهیلات مسکن در پنج کلان شهر با مالکیت بخش خصوصی مشروط به سهامداری 20 درصدی بانک مسکن و تمرکز حساب های آنها نزد بانک و پرداخت تسهیلات ، راه اندازی مرکزمشاوره کارآفرینی بخش مسکن و ساختمان با هدف ایفای وظیفه ملی ، ایجاد زمینه اشتغال جوانان و همچنین کمک به مسیولیت اجتماعی بانک ، تاکید بر عمل بهتکالیف مجمع بانک ، سودآوری فعالیت های بانک ، تلاش در جهت جذب و افتتاح صندوق مسکن یکم ، شناسایی مشتریان هدف ، بازاریابی شرکت های بورسی و کوچک و متوسط ، پرداخت تسهیلات در بافت فرسوده ، وصول مطالبات غیرجاری ، پاسخگویی مناسب به مشتریان به عنوان ولی نعمتان بانک و تکریم ارباب رجوع ، کارنامه محوری ، برنامه محوری و سلامت ، جزی تاکیدات و مباحث مطرح شده توسط مدیر عامل بانک بوده است.
پاک نیت در ادامه افزود ؛ پرداخت تسهیلات بانک به منظور خانه دار کردن مشتریان میان درآمدی و در بافت های فرسوده با رعایت کامل بهداشت اعتباری، پیگیری اقساط مشتریان از همان قسط اول ،کاهش قیمت تمام شده پول ، بهره برداری بیش از پیش از ظرفیت بازار سرمایه برای تامین مالی مشتریان ، ایجاد هم افزایی بین بازار پول و بازار سرمایه بعنوان هدف از تاسیس و راه اندازی شرکت های گروه مالی بانک و رعایت اصول پولشویی و شناسایی صحیح مشتریان را از اهم مطالب عنوان شده توسط اعضای هییت مدیره بانک عنوان نمود.
 مدیر شعب همچنین به نقل از مدیر امور حراست بانک ؛ هزینه کردن تسهیلات ارایه شده در بخش های مرتبط ، جدا کردن بدهکار بانکی از مجرم ، لزوم کاهش معوقات بانکی ، شناخت از مجموعه ، برنامه ریزی عملکرد و اصلاح برنامه ها به عنوان مهمترین برنامه های حوزه نظارت و عدم الزام به پرداخت تسهیلات خارج از ضوابط و بدون بهداشت اعتباری لازم به مشتریان را به عنوان نکات مهم اجرایی فعالیتهای بانک برشمرد .
وی در ادامه خاطر نشان کرد؛ الزامی به پرداخت تسهیلات خارج از ضوابط بانک و بدون اعتبارسنجی نیست و پرداخت تسهیلات باید به افراد صلاحیت دار و واجد شرایط لازم صورت گیرد و به عبارتی نباید به هر قیمتی تسهیلات پرداخت شود .
مدیر شعب استان همچنین  توضیحاتی را در خصوص شاخص های ارزیابی عملکرد شعب و مدیریت که در جلسه ویدیو کنفرانس با مرکز مطرح شد ارایه نمود و نقاط قوت و ضعف شعب و مدیریت استان را با توجه به شاخصهای تعیین شده به روسای شعب استان یادآور شد.
احمد پاک نیت از روسای شعب خواست تا با تلاش و کوشش بیشتر و برنامه ریزی منسجم و تعامل لازم با مدیریت  نسبت به حفظ نمرات مطلوب حاصل شده در شاخص های ارزیابی عملکرد و نیز تقویت و ارتقای لازم در بخش هایی که نمره ضعیف یا متوسط کسب شده است اقدامات لازم و موثری را صورت دهند.
وی در بخش دیگری از این نشست به نقل از مدیرعامل بانک در گردهمایی مدیران ارشد گفت : دکتر بت شکن در این گردهمایی برگزاری جلسات ارزیابی عملکرد بصورت منظم و مستمر در مدیریت ها را خواستار شد. وی افزود؛ سیاست های اعتباری در جهت همراهی بانک با سیاست های دولت به منظور خروج از رکود و ورود به رونق اقتصادی متناسب سازی شده است و یک رقمی شدن نرخ سود تسهیلات حساب صندوق پس انداز مسکن یکم گامیست در راستای اهمیت این موضوع به گونه ای که رییس جمهور نیز در بیانات خویش بر این مهم تاکید نموده است.
مدیر شعب گلستان عنوان کرد؛ در بخش تجهیز منابع و با استفاده از صندوق ره آورد آباد و انتشار اوراق رهنی بیش از 50 درصد نسبت به دوره گذشته رشد داشتیم که عملکرد قابل قبولی می باشد. پاک نیت همچنین اضافه کرد؛ در بخش اعطای تسهیلات نیز نسبت به دوره قبل 74 درصد رشد اعلام شده است.
مدیر شعب در ادامه از رشد تعداد واحدهای احداثی و خرید هر کدام به ترتیب 52% و 14% نسبت به دوره قبل خبر داد و رشد بیش از 70 درصدی حساب صندوق پس انداز مسکن یکم را قابل قبول دانست.
وی در ادامه به نقل از مدیرعامل بانک اظهار داشت : بخش مطالبات غیرجاری با 19% رشد و کاهش فروش اقساطی مسکن مهر در سال جاری نسبت به دوره قبل، دو بخشی هستند که عملکرد در آن ضعیف بوده و این امر غیرقابل دفاع می باشد.
وی در ادامه از افزایش سرمایه بانک به مبلغ پنجاه هزار میلیارد ریال در بودجه سال 95 و یکصد هزار میلیارد ریال از محل اصلاحیه بودجه ، انتشار 3000 میلیارد ریال اوراق رهنی ، ابلاغ و راه اندازی تسهیلات منطقه ای، ارایه بسته های مالی برای شرکت های بزرگ ، دستورالعمل حساب امانی و طرح تضمین معاملات ، تسهیل شرایط انواع تسهیلات از محل اوراق و حذف تاریخ ازدواج و تک رقمی شدن نرخ سود تسهیلات مسکن ، به عنوان اهداف راهبردی بانک یاد کرد که توسط مدیرعامل بانک مطرح شد. مدیر شعب گلستان افزود؛ وصول بیشتر مطالبات ، افزایش کارآمدی ، تخصیص منابع گران به تسهیلات مناسب ، تجهیز منابع ارزان قیمت ، صندوق مسکن یکم و منابعی که ذخیره قانونی کمتری دارند همچنان باید در دستور کار شعب باشد.
پاک نیت در ادامه تصریح کرد؛ گفتگوی دو طرفه ، عملکرد محور بودن و مشخص نمودن مشکلات به منظور آشکار شدن راهکارها ، سه رویکرد مهم و اساسی در بانک می باشد.
وی همچنین به نقل از مدیرعامل، بر شناسایی مشتریان هدف برای اختصاص خط اعتباری وهمچنین بر اعطای تسهیلات در بافت فرسوده شهری تاکید کرد. مدیر شعب استان در بخشی دیگر از سخنان خود خطاب به روسای شعب گفت: تکریم و احترام لازم به مشتریان و ارباب رجوع باید بیش از پیش مورد توجه و تاکید شعب  قرار گیرد و این روحیه می بایست در بین همکاران تقویت شود.
مدیر شعب استان به رشد 4/15 درصدی منابع مدیریت نسبت به ابتدای سال اشاره کرد و افزود شعب کلاله ، فردوسی گنبدکاووس ، امام رضا (ع) علی اباد کتول ، رسالت گرگان ، فاضل آباد و پنجم آذر گرگان موفق به تحقق اهداف  سالانه خود در بخش جذب منابع شده اند که جا دارد از تلاشها و زحمات کلیه همکاران به ویژه شعب یاد شده تقدیر و تشکر نمایم. احمد پاک نیت افزایش تعداد حسابهای افتتاحی صندوق پس انداز مسکن یکم از 575 فقره به مبلغ 75 میلیارد ریال در ابتدای سال به 1539 فقره به مبلغ 223 میلیارد ریال در آبان ماه را بسیار مطلوب خواند و خواستار تداوم این روند شد.
وی همچنین از روسای شعب خواست تا طی مکاتبه با شهرداریها آمار دقیقی از تعداد پروانه های ساختمانی صادره اخذ نموده  تا در صورت لزوم به مراجع ذیربط ارایه نمایند.مدیر شعب استان در بخشی دیگر از این نشست به موضوع وصول مطالبات پرداخت و گفت: شعبه باید با تشکیل کمیته ای متشکل از همکاران و افزایش سرعت وصول مطالبات  بصورت منسجم و موثر در این زمینه عمل نماید و همواره از میزان مطالبات معوق خود اطلاع و آگاهی کامل داشته باشد. مدیر شعب گلستان همچنین کنترل و نظارت بر عملکرد شرکتهای وصول مطالبات و نیز اعلام رضایت و یا عدم رضایت از کارکرد آنها را به مدیریت خواستار شد.
وی با بیان اینکه در حوزه وصول مطالبات روستایی جزی مدیریتهای موفق کشور هستیم افزود: از بیش از 1200 فقره مشارکت زنده روستایی تنها کمتر از 50 فقره باقی مانده و مابقی تعیین تکلیف و تقسیط شده است.
پاک نیت در پایان سخنان خود بر راهنمایی همکاران زیر مجموعه ودادن تذکرات لازم در خصوص تهدیدات موجود در محیط شغلی ، نظارت بر نصب  بنرهای تبلیغاتی در محل مناسب ، کنترل روشنایی تابلوهای سردرب شعبه ، توزیع مناسب هدایای تبلیغاتی در بین مشتریان و اعطای تسهیلات با رعایت ضوابط مربوطه و اعتبار سنجی لازم تاکید نمود و اجرای صحیح این موارد را ضروری دانست.
آخرین بروزرسانی 1395/11/4