تازه های اخبار تازه های اخبار

نشست مشترک روسای دوایر مدیریت شعب گلستان با حضور احمد پاک نیت مدیر شعب استان و نوروزی پور معاون مالی و فناوری در این مدیریت برگزار شد

در آغاز این نشست مشترک پاک نیت مدیر شعب گلستان توضیحاتی رادر خصوص شاخص های ارزیابی عملکرد شعب و مدیریت که در جلسه ویدیو کنفرانس با مرکز مطرح شد ارایه نمود و نقاط قوت و ضعف شعب و مدیریت استان را با توجه به شاخصهای تعیین شده به روسای دوایر مدیریت یادآور شد.
مدیر شعب استان در ادامه از روسای دوایر خواست تا با تلاش و کوشش بیشتر و برنامه ریزی منسجم و تعامل لازم با شعب استان نسبت به حفظ نمرات مطلوب حاصل شده در شاخص های ارزیابی عملکرد و نیز تقویت و ارتقای لازم در بخش هایی که نمره ضعیف یا متوسط کسب شده است اقدامات لازم و موثری را صورت دهند.
احمد پاک نیت در بخش دیگری از این نشست به ذکر بیانات مدیرعامل بانک در گردهمایی مدیران ارشد پرداخت و گفت : دکتر بت شکن در این گردهمایی برگزاری جلسات ارزیابی عملکرد بصورت منظم و مستمر در مدیریت ها را خواستار شد. وی افزود؛ سیاست های اعتباری در جهت همراهی بانک با سیاست های دولت به منظور خروج از رکود و ورود به رونق اقتصادی متناسب سازی شده است.
مدیر شعب گلستان عنوان کرد؛ در بخش تجهیز منابع و با استفاده از صندوق ره آورد آباد و انتشار اوراق رهنی بیش از 50 درصد نسبت به دوره گذشته رشد داشتیم که عملکرد قابل قبولی می باشد. پاک نیت اضافه کرد؛ در بخش اعطای تسهیلات نیز نسبت به دوره قبل 74 درصد رشد اعلام شده است.
مدیر شعب استان در ادامه از رشد تعداد واحدهای احداثی و خرید هر کدام به ترتیب 52% و 14% نسبت به دوره قبل خبر داد و رشد بیش از 70 درصدی حساب صندوق پس انداز مسکن یکم را قابل قبول دانست.
وی در ادامه به نقل از مدیرعامل بانک اظهار داشت : بخش مطالبات غیرجاری با 19% رشد و کاهش فروش اقساطی مسکن مهر در سال جاری نسبت به دوره قبل، دو بخشی هستند که عملکرد در آن ضعیف بوده و این امر غیرقابل دفاع می باشد.
وی در ادامه از افزایش سرمایه بانک به مبلغ پنجاه هزار میلیارد ریال در بودجه سال 95 و یکصد هزار میلیارد ریال از محل اصلاحیه بودجه ، انتشار 3000 میلیارد ریال اوراق رهنی ، ابلاغ و راه اندازی تسهیلات منطقه ای، ارایه بسته های مالی برای شرکت های بزرگ ، دستورالعمل حساب امانی و طرح تضمین معاملات ، تسهیل شرایط انواع تسهیلات از محل اوراق و حذف تاریخ ازدواج و تک رقمی شدن نرخ سود تسهیلات مسکن ، به عنوان اهداف راهبردی بانک یاد کرد که توسط مدیرعامل بانک مطرح شد. مدیر شعب گلستان افزود؛ وصول بیشتر مطالبات ، افزایش کارآمدی ، تخصیص منابع گران به تسهیلات مناسب ، تجهیز منابع ارزان قیمت ، صندوق مسکن یکم و منابعی که ذخیره قانونی کمتری دارند همچنان باید در دستور کار شعب باشد.
پاک نیت در ادامه تصریح کرد؛ گفتگوی دو طرفه ، عملکرد محور بودن و مشخص نمودن مشکلات به منظور آشکار شدن راهکارها ، سه رویکرد مهم و اساسی در بانک می باشد.
وی همچنین به نقل از مدیرعامل بانک، بر شناسایی مشتریان هدف برای اختصاص خط اعتباری وهمچنین بر اعطای تسهیلات در بافت فرسوده شهری تاکید کرد. گفتنی است، در ادامه این نشست برخی از روسای دوایر مدیریت نیز نظرات و پیشنهادات خود را در جهت بهبود عملکرد مدیریت و شعب ارایه
آخرین بروزرسانی 1395/11/4