فهرست اخبار فهرست اخبار

بازدید وزیر راه و شهرسازی از روند ساخت طرح اقدام ملی مسکن در گرگان

دکتر محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در سفر یک روزه به استان گلستان با حضور در سایت ‏سعدآباد گرگان از روند احداث 140 خانه طرح اقدام ملی مسکن این شهرستان بازدید کرد.‏

در این بازدید که مجید اسدی فر مدیر شعب بانک مسکن استان گلستان ، مهندس محبوبی مدیر کل راه و شهرسازی استان و دیگر مسئولان استانی و شهرستانی حضور داشتند ، دکتر اسلامی وزیر راه و شهرسازی با اشاره به وجود برخی پروژه های نیمه تمام مسکن مهر در گرگان اظهار داشت؛ نیمه کاره ماندن این خانه ها با گذشت حدود 10 سال از شروع ساخت قابل قبول نیست . وی ادامه داد : برخی اسکلت های ایجاد شده در این پروژه غیر استاندارد است و باید در آن بازنگری شود.

وزیر راه و شهرسازی افزود: پروژه های مسکن مهری که در تعهد وزارت راه و شهرسازی بوده تقریبا رو به اتمام است که به یاری خداوند متعال، اختتامیه آن را در ماه های آتی و تا پایان دولت فعلی اعلام خواهیم کرد. دکتر اسلامی به موضوع طرح اقدام ملی مسکن در کشور پرداخت و گفت: پروژه های طرح اقدام ملی در سه وضعیت در حال اجرا است و جمع پروژه های این طرح که امروز در شهرهای مختلف کشور در حال انجام می باشد، 504 هزار واحد است. وی ادامه داد؛ در وضعیت اول، واگذاری گروهی به گروه های ساخت که حدود 140 هزار واحد است و در وضعیت دیگر 230 هزار واحد در قالب پروژه های مجتمع سازی انجام می شود و نوع سوم مابقی پروژه هایی است که بصورت مشارکت، زمین به شرکت های سازنده واگذار شده است.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه به مشکل تامین زمین در سطح کشور از جمله در گرگان که زمین از مردم خریداری شده است اشاره کرد و اظهار داشت، این مسئله با توجه به تفاهمی که با وزارت جهاد صورت گرفت و اقداماتی که در این حوزه صورت پذیرفت مرتفع شده است.

در ادامه این بازدید ، معاون امور عمرانی استاندار گلستان نیز در خصوص دلایل نیمه تمام ماندن پروژه های مسکن مهر استان گفت: این واحدهای نیمه تمام بصورت قرارداد سه جانبه با برخی تعاونی ها در حال ساخت است و به سبب مشکل مالی این شرکت ها از جمله ناتوانی در تامین آورده ، تا کنون تکمیل نشده است. مهندس غراوی تصریح کرد: براساس مصوبات شورای عالی مسکن در گلستان ، اراضی به صورت کارشناسی، قیمت گذاری و به این تعاونی ها واگذار شد تا واحدهای مسکن مهر را به پایان برسانند اما برخی از این تعاونی ها در عمل به تعهد خود کوتاهی کردند.

همچنین در بخش دیگری از این بازدید: مدیر کل راه و شهرسازی استان هم گفت: 12 هزار و پانصد و شصت و نه نفر از گلستانی ها در طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام و تاکنون 689 نفر سهم خود را نزد بانک ها واریز نمودند.

گفتنی است: وزیر راه و شهرسازی به همراه اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و تعدادی از وزراء و هیئت همراه برای افتتاح چند طرح و شرکت در جلسه اقتصاد مقاومتی به استان گلستان سفر کرد.

آخرین بروزرسانی 1399/12/12