نمایش اخبار نمایش اخبار

فعال شدن بخش مسکن اشتغال زایی را تضمین می کند/دولت خط اعتباری بیشتری به بانک مسکن اختصاص دهد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با بیان اینکه با فعال شدن بخش مسکن سرعت اشتغال زایی در کشور افزایش می یابد، گفت: دولت باید با تزریق منابع به بانک مسکن از ظرفیت های این بانک در مسیر رشد اقتصادی استفاده کند.

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن- هیبنا ، علی اکبر کریمی با اشاره به وضعیت بازار مسکن در سال های اخیر، گفت: نیاز کشور به مسکن با توجه به تراکم تقاضا باید با افزایش ساخت و ساز جبران شود تا به این ترتیب وضعیت بازار ساماندهی شود.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه انباشت تقاضا تعادل قیمتی را در بازار مسکن برهم زده است، افزود: دولت باید با حمایت از بخش مسکن عرضه مسکن به صورت انبوه را تشویق کرده تا به این ترتیب این تقاضا متراکم شده تاثیرات منفی در بازار نداشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه مسکن یکی از مولفه های پیشران در اقتصاد کشور است، تصریح کرد: با فعال شدن بخش مسکن تعداد زیادی از صنایع و واحدهای تولیدی فعال شده و آمار بیکاری نیز کاهش می یابد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، با بیان اینکه با فعال شدن بخش مسکن سرعت اشتغال زایی در کشور افزایش می یابد، گفت: پرداختن به بخش مسکن مزیت های بسیاری از کاهش آمار بیکاری گرفته تا رفع مشکل خانه قشر عظیمی از مردم داشته از این رو باید از سرمایه های خرد مردم نیز در مسیر افزایش ساخت و ساز مسکن بهره گرفته شود.

کریمی با تاکید بر اینکه هر گونه کم کاری و به اصطلاح نپرداختن به حوزه مسکن اقدام بسیار نامناسب و نابخردانه ای است، افزود: قطعا باید در فضای فعلی به رفع مشکلات بخش مسکن اولویت داده شود تا به این ترتیب رونق جدی در این حوزه بروز کند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، با بیان اینکه تزریق منابع به بانک مسکن به عنوان مهم ترین بانک تخصصی بخش مسکن یکی از مهم ترین راهکارهای اثربخش است، تصریح کرد: دولت باید از با تزریق منابع از ظرفیت های این بانک در مسیر رشد اقتصادی استفاده کند.

کریمی ادامه داد: همانطور که در دوره ای به طرح مسکن مهر تزریق اعتبار از سوی بانک مسکن صورت گرفت و واحدهای بسیاری تحویل متقاضیان شد اکنون نیز دولت باید با تزریق منابع به این بانک مسیر را برای تکمیل این طرح و یا افتتاح طرح های مشابه باز کند.

وی با بیان اینکه دولت باید در طرح اقدام ملی مسکن ظرفیت ها را برای بانک مسکن ایجاد کند، افزود: در اختیار قرار دادن خط های اعتباری می تواند این بانک را در مسیر کمک به وضعیت بازار مسکن بیش از پیش موفق کند.

کریمی با تاکید بر اینکه اعتبارات بانک مسکن باید با اهلیت سنجی به مردم، انبوه سازان و پروژه های دارای توجیه اقتصادی تزریق شود، تصریح کرد: دولت باید حامی بخش مسکن باشد تا به این ترتیب رکود و تورم از این بازار رخ ببندد.

رییس کمیته جهش تولید کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: مجلس آماده کمک به دولت و حتی بانک مسکن برای رفع معضلات پیش رو برای ساماندهی بازار است.
آخرین بروزرسانی 1399/5/14