تازه های اخبار تازه های اخبار

مدیر شعب استان: مدیریت منابع و مصارف طرح مسکن مهر را از عوامل موثر در کنترل نقدینگی شعب عنوان کرد

اولین همایش فصلی روسای شعب استان با حضور مدیر ، معاونان اجرایی و فناوری ، روسای شعب و دوایر مدیریت به منظور بررسی عملکرد مدیریت در سال گذشته ، تبیین سیاست های اعتباری سال جاری و همچنین راهکارهای جذب منابع و وصول مطالبات معوق در محل سالن اجتماعات مدیریت برگزار شد .
در ابتدای این همایش مدیرشعب استان ضمن قدردانی از تلاش کارکنان در سال 89 و با اشاره به نامگذاری سال 90از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال جهاد اقتصادی بر تلاش و فعالیت بیشتر کارکنان جهت رسیدن به اهداف بانک تاکید کرد .
مدیریت شعب استان مدیریت منابع و مصارف طرح مسکن مهر را از عوامل موثر در کنترل نقدینگی شعب عنوان کرد و گفت : جذب منابع انبوه سازان ، پیمانکاران ، تولیدکنندگان مصالح ساختمانی و افرادی که از تسهیلات طرح مسکن مهر استفاده می کنند فرصت ارزشمندی جهت ماندگاری و ایجاد رسوب منابع مسکن مهر در شعب است .
وی ارزان ترین روش بازاریابی را تکریم ارباب رجوع و احترام گذاشتن به خواسته ها و نیازهای مشتریان دانست و افزود : رضایت مشتریان ، عدم خروج منابع و وفاداری مشتریان را به دنبال دارد .
سعید بر اشاعه فرهنگ بازاریابی و ایجاد فضای بازاریابی در شعبه تاکید کرد و گفت : همدلی و هماهنگی بین کارکنان شرط اساسی موفقیت در امر بازاریابی است و شعبی در این زمینه موفق خواهند بود که کارمند عاشق کارش بوده و حتی مشتریانی که دارای منابع ناچیزی در شعبه هستند نیز برای او مهم باشد .
مدیرشعب استان در بخش دیگری از سخنان خود به مزیت های رقابتی بانک مسکن نسبت به سایر بانکها اشاره و اظهارداشت : بانک مسکن تنها بانکی است که تسهیلات خرید مسکن در قبال حساب صندوق پس انداز مسکن و اوراق گواهی حق تقدم پرداخت می کند .
وی مزایای حساب سپرده سرمایه گذاری ممتاز پرداخت : سود بیشتر به حساب سپرده کوتاه مدت عادی ، ویژه و سپرده بلندمدت یکساله را از امتیازات دیگر بانک مسکن نسبت به سایر بانکها بیان کرد و مانور همکاران بر این مزیتها را از عوامل موفقیت در جذب مشتریان دانست .
سعید در ادامه همایش فصلی روسای شعب گفت : با توجه به فضای رقابتی موجود بین بانکها و موسسات مالی و سیاستهای دولت مبنی بر کاهش نرخ سود تسهیلات بانکی جهت گیری بانکها تغییر یافته و بانکها جهت کسب درآمداز فعالیت های سودمحور (درآمدهای مشاع) به سمت خدمات کارمزدمحور(درآمدهای غیرمشاع) درحرکتند.
وی اضافه کرد سیاست بانک در سالجاری توجه هر چه بیشتر به خدمات کارمزد محوراست که صدور ضمانتنامه ، گسترش فعالیت های ارزی و توسعه بانکداری الکترونیک ازجمله خدمات کارمزد محوراست .
مدیرشعب استان با اشاره به تحریم برخی از بانکها به تشریح موقعیت ممتاز بانک در بخش فعالیت های ارزی پرداخت و تلاش وجدیت بیشتر کارکنان را در جهت شناسایی شرکت ها و بازرگانان فعال در امر واردات و صادرات خواستارشد.
سعید توجه به ظرفیت و پتانسیل استان را در جذب منابع مهم دانست و افزود : 80درصد درآمد استان ناشی از فعالیتهای کشاورزی است و این امر می طلبد شعب جنوبی و شعب واقع در شهرستانهای پسته خیزتمامی تلاش خود را در جهت جذب منابع کشاورزان بکار گیرند .
وی تکریم ارباب رجوع ، فراهم کردن شرایط رقابتی بین کارکنان ، تشویق کارکنان ساعی در امر بازاریابی و استفاده از روشهای نوین بازاریابی را از عوامل تاثیرگذار در جذب منابع بیان کرد و گفت : در شرایط فعلی حیات بانک منوط به وجود مشتری است .
سعید در پایان سخنان خود سال 90 را سال جذب منابع نامید وبا تاکید بر تلاش هرچه بیشتر در جذب منابع تصریح کرد هر 3ماه یکبار عملکرد شعب بررسی و علاوه بر تقدیر از شعب موفق در جذب منابع به شعبی که در جذب منابع ناموفق عمل کنند تذکر داده خواهد شد .
در ادامه این همایش احمد احمدی نژاد معاون فناوری مدیریت نیز طی سخنانی با ارایه آمار به عملکرد شعب در سال 89و دو ماهه اول سال 90پرداخت .
وی افزود : در سال گذشته 29شعبه از شعب تحت پوشش مدیریت رشدی بالاتر از رشد متوسط مدیریت داشته اند که شعب 24آذر کرمان با 72/107درصد ، عنبرآباد با 27/61درصد و بحرالعلوم کرمان با 43/50درصد جزی شعب موفق در جذب منابع بوده اند و نسبت به سایر شعب از رشد بیشتری برخوردار بوده اند .
احمدی نژاد مهمترین برنامه ها و وظایف مدیریت و به ویژه شعب را در دو محور جذب و مدیریت منابع و وصول مطالبات معوق بیان کرد .
در ادامه سیداحمد موسوی معاون اجرایی مدیریت به تشریح کامل وضعیت عملکرد مدیریت در بخش وصول مطالبات پرداخت و وصول مطالبات معوق را وظیفه اصلی و مهم کارکنان دانست .
وی یکی از راه های جذب منابع جدید و نقدینگی شعب را برگشت تسهیلات اعطایی بیان کرد و افزود : وصول مطالبات معوق از عوامل موثردر اعطای تسهیلات مجدد و همچنین تقویت بنیه مالی بانک است .
معاون اجرایی مدیریت بر برنامه ریزی و پیگیری مستمرمطالبات معوق تاکید و از روسای شعب خواست از تمامی امکانات موجود در جهت کاهش مطالبات معوق استفاده کنند .
موسوی یکی از راه های وصول مطالبات معوق را کمک گرفتن از مقامات محلی از جمله بنیاد مسکن ، فرمانداری و بخشداریها عنوان کرد .
در پایان اولین همایش فصلی در بخش جذب منابع ، صدور ضمانت نامه و وصول مطالبات معوق از شعب 24آذر کرمان ، مرکزی کرمان ، شهیدصدوقی کرمان ، قدس کرمان ، جهاد کرمان و مرکزی سیرجان و از روسای شعب راور و شهید چمران زرند نیز به دلیل فعال بودن در بخش بازاریابی تقدیر شد
آخرین بروزرسانی 1394/4/31