تازه های اخبار تازه های اخبار

تحویل 2میلیون و400هزار واحد مسکن مهر

در طرح مسکن مهر 2میلیون 400هزار واحد بدون مشارکت سایر بانکها با تامین مالی بانک مسکن، ساخته وبه متقاضیان تحویل شد .

به گزارش روابط عمومی مدیریت کرمان ،محمد حسن علمداری عضو هیات مدیره  بانک با بیان این مطلب درنشست بررسی ورفع مشکلات فروش اقساطی مسکن مهر که باحضور نمایندگان استانداری ،اداره کل راه وشهرسازی ،بنیاد  مسکن واداره کل تعاون ،کار ورفاه اجتماعی برگزار شد ،برتسریع در تعیین تکلیف پروژه های باقی مانده مسکن مهر در استان تاکید کرد .

عضو هیات مدیره اظهار داشت : در طرح اقدام ملی نیز بانک مسکن داوطلبانه پرداخت تسهیلات 140هزار واحد را پذیرفته است وتاکنون 27هزار واحد در کشور انعقاد قرار شده است که از  این تعدادهزار واحد مربوط به استان کرمان است .

وی افزود : اجاره 99ساله زمین ،پرداخت تسهیلات بدون سپرده ازجمله مزایای طرح اقدام ملی مسکن است که باید اطلاع رسانی شود.

علمداری ادامه داد:اگر اراده استانی برای تعیین تکلیف پروژه های باقی مانده مسکن مهر که به دلایلی تا کنون فروش اقساطی نشده اند؛ وجود داشته باشد، بانک مسکن  هم آمادگی کامل برای رفع مشکلات و موانع موجود پیش روی فروش اقساطی این پروژه ها را دارد .

عضوهیات مدیره گفت :نگاه مسوولان وحاکمیت به بانک مسکن نگاه توسعه ای است ،اما منابع توسعه ای به بانک تزریق نمی شود.

در ابتدای این نشست محمد غفوریان مدیر شعب استان نیز طی سخنانی با ارائه اماردر حوزه پرداخت تسهیلات سیستم بانکی اظهار داشت :52هزار میلیارد ریال از مصارف بانکی مربوط به بخش صنعت ،68هزار میلیارد مربوط به بخش کشاورزی و77هزار میلیارد مربوط به بخش مسکن است .

وی افزود:انتظار می رود، با توجه به این که از نظر وضعیت اقتصادی کرمان ،استانی صنعتی وکشاورزی است؛ مصارف این حوزه هم به نسبت بالاتر از سایر بخش ها باشد  ؛ولی طبق آمار بخش مسکن بعد از بخش خدمات وبازرگانی بیشترین مصارف بانکی را به خوداختصاص داده است .

مدیر شعب استان گفت :بانک مسکن 10درصد کل تسهیلات پرداختی استان را به خود اختصاص داده و 20درصد مطالبات شبکه  بانکی نیز مربوط به بانک مسکن استان است .

غفوریان گفت :تا کنون هشت هزار و365فقره افتتاح حساب در اقدام ملی صورت گرفته است وتعداد پنج هزار و706نفر هم نسبت به واریزی مبلغ اقدام کرده اند .

مدیر شعب استان افزود: در این طرح  تاکنون10پروژه به تعداد518واحد در شهرهای جیرفت ،زرند ،نجف شهر ،سیرجان،انار  وکرمان قرار داد منعقده شده است و34پروژه به تعداد419واحد هم در شرف انعقاد قرار دادمی باشد.

وی ادامه داد:استان کرمان از استان های پیشتاز در طرح اقدام ملی مسکن است وما وظیفه خودمان می دانیم با درایت وحمایت مدیران ارشد بانک پا به پای سایر دستگاههای مرتبط با طرح در عمل به رسالت خویش تلاش کنیم .

غفوریان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به عملکرد بانک مسکن استان در پرداخت تسهیلات مسکن مهر تصریح کرد :در مسکن مهر تعداد44هزار 500واحد انعقاد قرارد شده است ،که از این تعداد36هزار 500واحد فروش اقساطی شده وهشت هزار واحد همچنان بلاتکلیف باقی مانده است .

مدیرشعب استان افزود: 4پروژه زیر 30درصد پیشرفت فیزیکی وجوددارد؛ که با توجه به مصوبه استانی شورای مسکن در تاریخ 18اردبیهشت 98عملا تا به امروز اتفاق خاصی برای تعیین تکلیف این پروژه ها نیفتاده است  .

غفوریان گفت: پروژه های دراستان داریم، که بنا به صلاحدید مقامات شهرستانی سالها ست به متقاضیان واگذار شده اند؛ بدون اینکه فروش اقساطی شوند.

 وی  گفت : انتظار داریم با تلاش وهمت جمعی دستگاههای مرتبط با طرح مسکن مهر ،قدامات موثری برای تعیین تکلیف پروژهای مشکل دار این طرح انجام شود .

غفوریان  در پایان پتانسل و ظرفت ساخت وساز وانبوه سازی در مرکز استان وبرخی از شهرها بسیار بالا دانست وافزود  وانتظار ما این است که منابع مالی این بخش در بانک مسکن  متمرکز شود  .

برگزاری نشست شورای مسکن استان بمنظور ارائه را هکارهای موثر در خصوص تعیین تکلیف پروژه 192واحدی بیلوکارا ،هزار500واحدی کهنوج ،پروژه پالیزداران وسایر پروژه های مشکل دار در راستای تعیین تکلیف این پروژه ها از جمله مصوبات این نشست بود  .

 

آخرین بروزرسانی 1399/11/30