تازه های اخبار تازه های اخبار

مشاور مدیر عامل در مراسم تجلیل از شعب برتر خراسان رضوی تشریح کرد

عوامل موثر بر ایجاد مشکلات محیطی سازمان

برگزاری همایش روسای شعب استان

با هدف تجلیل و قدردانی از شعب برتر در ارزیابی عملکرد شش ماهه دوم سال 96  و بررسی وضعیت جاری مدیریت خراسان مراسمی با حضور رحمتیان مشاور مدیر عامل ، مدیر شعب،مسوولان مدیریت و روسای شعب استان برگزار شد .

 به گزارش روابط عمومی مدیریت خراسان رضوی در این مراسم رحمتیان مشاور مدیر عامل با تشکر از زحمات کلیه کارکنان صف و ستاد با اشاره به فرمایش حضرت علی (ع) که ارزش هر کس یا هر چیزی به میزان حسن و نیکویی اوست درخصوص ارزشیابی مدیریت وجود مطالبی را عنوان کرد. وی اظهار داشت: زمانی که مشکلات محیط سازمانی را شناسایی و در پی حل آن هستیم برای ارزشیابی خود با دوازده مساله اساسی از جمله : نداشتن محاسبه از خویش و غفلت از خود، بی توجهی نسبت به شخصیت و شهرت خود، انفعال در اثر توسعه تخیل و ذهنیت پردازی، منفی نگری، پنهان کاری، شک و تردید، بی توجهی به پیشکسوتان ، مجادله ، لجاجت، طرح اشکال،  عدم تعامل با اطرافیان، عدم استفاده از زمان و فرصت، عدم تحمل در برابر سختی ها و مشکلات، و بزرگ نمایی مشکلات روبرو هستیم .

رحمتیان  همچنین به معرفی ارزش های مورد تاکید در دین مبین اسلام و جایگاه آن در زندگی افراد پرداخت.

سپس حسن خطیب زاده مدیر شعب استان با تشکر از زحمات کارکنان در سال 96 اظهار داشت: با تلاش و کوشش مضاعف همه کارکنان صف و ستاد با توجه به عملکرد شش ماهه دوم سال 96، شش شعبه بلوار امامت مشهد، جلال آل احمد مشهد، شهید صارمی مشهد، بلوار معلم مشهد، بلوار دانشجو مشهد و سعدآباد مشهد جزی 100 شعبه برتر کشور انتخاب شده اند و 90 درصد از شعب استان در شش ماهه دوم سال گذشته  دارای رشد کیفی بوده اند .  وی افزود : در سال گذشته باهم میثاق بستیم که شرایط استان در حوزه های جذب منابع، مدیریت منابع انسانی و  وصول مطالبات  را به نحو مطلوبی برسانیم و جایگاه مدیریت شعب خراسان رضوی را در بین سایر مدیریت ها ارتقای دهیم.

خطیب زاده  اظهار کرد :: شعاری که برای سال 97 برای مدیریت انتخاب کرده ایم با توکل به خدا، مدیریت هوشمند ، عزم هدفمند می باشد که ما باید سعی کنیم با مدیریت هوشمندانه و عزم هدفمند همه کارکنان در راستای تحقق اهداف ابلاغی بانک تلاش کنیم و به  نتیجه برسیم و این مدیریت هوشمندانه را  در تمام ارکان مدیریت و شعب تحت پوشش به کار بگیریم.

وی افزود: همه کارکنان صف و ستاد در بانک  اعضای یک تیم هستیم و اگر موفقیتی حاصل می شود نتیجه زحمات همه کارکنان است و  ضرورت دارد کیفی سازی خدمات را  به نحو احسن انجام دهیم تا  بتوانیم اهداف ابلاغی محقق کنیم .

وی افزایش 28 درصدی  منابع مدیریت نسبت به ابتدای سال و رسیدن به مرز 34000 میلیارد ریال و جذب 7400 میلیارد ریال طی شش ماه و تحقق 105% اهداف مدیریت، افزایش شعب 1000 میلیاردی به 8 شعبه و تحقق هدف سال 97،  صعود از رتبه 23 در جذب منابع به رتبه 13 در پایان سال 96،  خروج 35 شبعه از منطقه قرمز نسبت به پایان مرداد 96 و قرار گرفتن کلیه شعب در روند رشد صعودی را از جمله اقدامات و موفقیتهای به دست آمده تا پایان سال گذشته دانست .

کسب رتبه اول از نظر مبلغ و تعداد حساب های صندوق یکم در بین مدیریت های کل کشور بجز تهران،  افزایش آمار تعداد صدور ضمانتنامه از 208 فقره به 583 فقره و رفع موانع موجود نسبت به پایان مرداد 96،  توجه ویژه به حوزه پرسنلی و بازنگری در روش های کمیسیون انتصابات و تنظیم جدول امتیازدهی به پرسنل از نظر کمی و با استفاده از روش AHP از دیگر موفقیتهایی بود که مدیر شعب استان به آن اشاره کرد.

سپس مرتضی ناصری معاون اجرایی مدیریت اظهار داشت : با توجه به اینکه سیاست های اعتباری سال 97 به شعب ابلاغ گردیده یکی از مهمترین موارد سیاست های اعتباری سال جاری پرداخت تسهیلات در بافت فرسوده شهری است. وی افزود: دولت به بانک مسکن تکلیف کرده است که تسهیلات نیمی از ساخت و سازهایی که در بافت فرسوده انجام می شود توسط بانک مسکن پرداخت شود.

وی خاطر نشان کرد : در سیاست های اعتباری سال97 رسوب در حساب جاری بسیار مورد تاکید است و بدون رسوب در حساب جاری مشتریان پرداخت تسهیلات در مشارکت ها امکان پذیر نمی باشد و ضرورت دارد شعب به این امر مهم توجه ویژه ای داشته باشند.

معاون اجرایی مدیریت در ادامه سخنان خود به مواردی از جمله ارایه خدمات به مشتریان خاص (بانکداری شرکتی) در تمامی بخش های مورد نیاز مشتری، تاکید بر پیگیری مضاعف و مستمر وصول نقدی و وصول مطالبات و پرداخت تسهیلات به مشتریانی که دارای صلاحیت حرفه ای هستند اشاره کرد.

 در ادامه این نشست رؤسای دوایر اعتباری،  امور حقوقی  و وصول مطالبات، سیستم ها، امور مالی و داده ها و کارشناس بازاریابی درخصوص موارد مهم دوایر حیطه کاری خود توضیحاتی را یادآور شدند و به سؤالات مطروحه همکاران نیز پاسخ گفتند.

در بخشی دیگر از این جلسه حجت عظیمی با اشاره به اهمیت نظارت در بانک اظهار داشت: وظیفه دستگاه های نظارتی بر کسی پوشیده نیست. نظارت بر عملکرد افراد الزامی است و لازم است هر آنچه که در توان داریم برای خدمت در نظام مقدس جمهوری اسلامی به کار بریم چرا که توفیق خدمت در نظام اسلامی دارای ارزش والایی است .

وی انجام کارها و برنامه ها ، صحت و درستی اقدامات ،  شاخص مهم و کاربردی از نظر مقام معظم رهبری محکم کاری در انجام کارها  ، سرعت عمل ،  گشاده رویی در کار را 5  شاخص مهم و کاربردی از نظر مقام معظم رهبری در انجام کارها دانست و گفت : اگر این 5 شاخص مدنظر مقام معظم رهبری به خوبی در جامعه رعایت شود  تیزترین پیکان ها نیز به بدنه نظام جمهوری اسلامی ایران اثری نخواهد داشت.

عظیمی خاطر نشان کرد : در صورتی که کار بر محور سلامت با رعایت ضوابط و دستورالعمل های بانک صورت پذیرد نگاه حوزه حراست استان به کارکنان نگاه کمک و مساعدت به همه مدیران صف و ستاددر راستای پیشبرد امور است .

در پایان نیز  از 6 شعبه بلوار امامت مشهد، جلال آل احمد مشهد، شهید صارمی مشهد، بلوار معلم مشهد مشهد، بلوار دانشجو مشهد و سعدآباد مشهد که جزی 100 شعبه برتر کشور هستند  با اهدا لوح تقدیر و تندیس قدردانی شد و همچنین لوح تقدیر و هدایای محمد ضیافتی، سعید همت آبادی، ‌محسن معطر و علی گواشیری که درخصوص فعالیت های فرهنگی و ایفای مسؤولین اجتماعی در سال 96 موفق  عمل کردند اهدای شد.

علاوه بر این در این نشست  از شعب شهید فلاحی مشهد، سناباد مشهد و گلبهاردر بخش بانکداری الکترونیک ،  شعب میدان حر مشهد، شهید فلاحی مشهد و شهید فرامرز عباسی مشهد در بخش مانده کل سپرده ها براساس سرانه رشد ، شعب مرکزی مشهد، میدان مادر مشهد و بلوار شریعتی مشهد،  در بخش تسهیلات پرداختی،  شعب جلال آل احمد مشهد، پنجراه سناباد مشهد و چناران در بخش وصول مطالبات ، شعب بلوار دانشجو مشهد، بلوار وکیل آباد مشهد و بلوار امامت مشهد در بخش  صدور ضمانتنامه ، شعب تایباد و درگز در بخش تسهیلات پرداختی ازدواج ، شعب تربت جام، سرخس و فریمان در بخش تسهیلات پرداختی روستایی زلزله زدگان با اهدا لوح تقدیر و هدایا تجلیل و قدردانی شد.

 همچنین از شعب کوی امیرالمومنین مشهد، شهید مطهری قوچان و چهارراه میدان بار مشهد که در آزمون سنجش شغلی کارکنان جزی شعب برتر استان بودند و همچنین بازاریابان برتر کشور هادی برغمدی، حسین نکودری، اسماعیل قنبری، امین میرزاده و سید حسین سیدی حسینی نیا با اهدای هدایا و لوح تقدیر قدردانی شد.

 

آخرین بروزرسانی 1397/5/18