تازه های اخبار تازه های اخبار

درخواست معاون شهردار مشهد از بانک مسکن

در تامین مالی پروژه های عمرانی ، ما را یاری کنید

در نشست سه جانبه که به منظور توسعه تعامل بین بانک مسکن ، شهرداری مشهد و شرکت سرمایه گذاری مسکن شمالشرق برگزار شد ، معاون اقتصادی شهرداری مشهد خواستار مشارکت این بانک برای تامین مالی پروژه های عمرانی شد .

به گزارش روابط عمومی مدیریت خراسان رضوی در این نشست که حسن خطیب زاده مدیر شعب استان، سیدعلیرضا سیف زاده عضو هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری مسکن شمالشرق و زهره کدخدا مزرجی رییس دایره امور اعتباری حضور داشتند مهدی حاتمی معاون اقتصادی شهرداری مشهد گفت: شهرداری مشهد با انتشار بیش از 80،000 میلیارد ریال اوراق مشارکت طی 28 دوره به عنوان اولین شهر نسبت به تامین مالی از طریق اوراق مشارکت اقدام کرده است.

وی افزود: در حال حاضر نیز این شهرداری پروژه احداث خط سه قطار شهری را به طول بیش از 28کیلیومتر در دست اقدام دارد که به توجه به پیش بینی های انجام شده، تامین مالی مبلغ 25،000 میلیارد ریال آن را از طریق صدور اوراق مشارکت در دست اقدام دارد.

حاتمی همچنین خواستار مشارکت بانک مسکن در تامین مالی احیای بافت فرسوده و ناکارآمد شهری شد.

در ادامه این جلسه خطیب زاده مدیر شعب استان با اشاره به ماموریت بانک مسکن به عنوان تنها بانک تخصصی و دولتی در حوزه مسکن و ساختمان گفت: بانک مسکن با سابقه نزدیک به یک قرن فعالیت تخصصی و تامین مالی پروژه های مختلف از جمله مسکن مهر در حال حاضر نیز با رویکرد توسعه ای، تامین مالی زنجیره مسکن را در دست بررسی و اقدام دارد.

خطیب زاده از آمادگی بانک مسکن برای توسعه تعامل با شهرداری مشهد و تامین مالی با استفاده از ظرفیت سیاست های اعتباری و همچنین گروه مالی بانک مسکن خبر داد.

در بخش دیگری از این نشست سیدعلیرضا سیف زاده عضو هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری مسکن شمالشرق از سیاست جدید این شرکت مبنی بر ورود به مگاپروژه ها خبر داد. وی گفت:  هلدینگ بانک مسکن در حال حاضر به عنوان بزرگترین انبوه ساز کشور فعالیت می نماید و شرکت سرمایه گذاری مسکن شمالشرق نیز به عنوان یکی از شرکت های زیرمجموعه این هولدینگ با سابقه اجرای پروژه های خاص در حال حاضر نیز توان اجرایی قابل توجهی دارد.

در بخش دیگری از این نشست زهره کدخدامزرجی رییس دایره اموراعتباری مدیریت به تشریح انواع تسهیلات و سیاستهای اعتباری پرداخت.

آخرین بروزرسانی 1399/9/11