فهرست اخبار فهرست اخبار

زندگی در شهر جدید شیرین اهواز

طعم شیرین زندگی در شیرین شهر خوزستان با همکاری بانک مسکن

جلسه بررسی مشکلات و رفع موانع این شهر با حضور مقامات و مدیرانی شهرستان و استانی برگزار و مدیرعامل شهر جدید شیرین شهر در این نشست از همکاری مناسب مدیریت شعب استان خوزستان قدردانی و آن را اصلی ترین فعالیت به منظور آغاز سکونت در این شهر معرفی کرد.
به گزارش روابط عمومی مدیریت خوزستان، شهر جدید شیرین در 23 کیلومتری جنوب غربی اهواز و در شرق پر آب ترین رودخانه ایران (رودخانه کارون) و در مجاورت 132 هکتار چشم انداز بسیار زیبایی از کشتزارهای سبز نیشکر و در بطن جلگه سر سبز و حاصلخیز خوزستان واقع شده است
این شهر برای اسکان 100 هزار نفر مطالعه و برنامه ریزی شده است که تمامی سرانه ها، ایده ها و الگوهای جدید شهری از قبیل بهداشت، آموزش، درمان، ورزش، فضای سبز، آموزش عالی، قطار شهری، مکانهای تفریحی و توریستی، رفاهی، فرهنگی، تجاری و... برابر با استانداردهای شهرسازی برای این شهر جدید در نظر گرفته شده است.
براساس این گزارش باتوجه به همجواری رودخانه کارون در کنار این شهر جدید امکان استفاده از این رودخانه را در ساختار کالبد شهر به عنوان یک محور طبیعی-تفریحی،توریستی به وجود آورد که در واقع می توان محور ساحلی شرق کارون را از اهواز تا شیرین شهر تبدیل به یک محور گردشگری و تفریحی بی نظیر در کرانه های سرسبز کارون در سطح استان نمود.
شیرین شهر نزدیکترین شهر به کلانشهر اهواز است که در سال 1380 تصویب و با سیاست مسکن مهر قریب به هفت هزار و 150 واحد در شهر در حال احداث بوده و این شهر جدید وارد مرحله جدیدی از فعالیت های خود شده شده است. در حال حاضر میانگین پیشرفت فیزیکی کل پروژه های مسکن مهر در این شهر جدید فعالیت چشمگیری داشته و مدیریت شعب استان خوزستان نیز تلاش بی شماری کرده است که تسهیلات به موقع به دست متقاضیان برسد.
در همین زمینه جلسه بررسی مشکلات و رفع موانع این شهر با حضور مقامات و مدیرانی شهرستان و استانی برگزار و مدیرعامل شهر جدید شیرین شهر در این نشست از همکاری مناسب مدیریت شعب استان خوزستان قدردانی و آن را اصلی ترین فعالیت به منظور آغاز سکونت در این شهر معرفی کرد.
فرهاد زاده تصریح کرد: اکنون حدود 100 خانوار در شیرین شهر ساکن شده اند و انتظار می رود به زودی بر تعداد این جمعیت افزوده شود. خوشخبتانه امکانات مناسبی در این شهر در حال احداث است
مدیر شعب استان خوزستان نیز در این نشست با بیان اینکه کارکنان این مدیریت تلاش فراوانی برای تحقق اهداف کلان دولت در راستای خانه دار کردن مردم و ایجاد شهرهای جدید انجام داده اند، بیان کرد: هم اکنون با تسهیلاتی که این مدیریت در حال پرداخت است دو شهر جدید اطراف کلانشهر اهواز، یعنی رامین و شیرین شهر در حال مسکونی شدن هستند.
عباسعلی شفیعی بیان کرد: این مدیریت برای ساخت بیش از چهار هزار و 500 واحد مسکن در قالب طرح مسکن مهر تسهیلات به تعاونی ها پرداخت کرده که این رقم شامل بیش از 609 میلیارد ریال است.
وی تصریح کرد: پرداخت این رقم تسهیلات واقعا کاری سخت و تلاشی مضاعف است که به خوبی از سوی این مدیریت انجام شده است. البته ما هم انتظار داریم که دستگاه های مرتبط با بخش مسکن مهر نیز برای فروش اقساطی کردن این واحدها نهایت تلاش را با مدیریت شعب استان خوزستان بکنند چرا که این کار در مرحله نخست به سود خود متقاضیان است.
آخرین بروزرسانی 1395/7/5